Motorlu Tente

Motorlu Tente

Motorlu Tente

Motorlu Tente

Tente çeşitleri arasında yer alan motorlu tende, genel olarak teras kapatma vs. işlemleri için ideal bir seçenek olmaktadır. Tente çeşitleri arasında en çok tercih edilen motorlu tente günümüzde modern işletmelerde ve mekânlarda daha çok tercih edilmektedir. Herhangi bir güç veya da zahmet istemeden aç / kapa sistem ile kullanılan tentelerde ufak bir motor bulunmaktadır.  Kullanıldığı alana sağladığı konforun yanı sıra estetik be dekoratif görüntüler sunması da motorlu tente kullanımının artmasında oldukça etkili olmaktadır.  

Motorlu Tente Özellikleri

Günümüzün ilerleyen teknolojisi ile üretilen motorlu tente sistemleri su geçirmez özelliğine sahiptir.  Genel olarak kaset ya da düz formda üretilmekte olan motorlu tente sistemlerinde kullanılmakta olan kumaş kaliteli uzun ömürlü ve güneş ışınlarına karşı koruyan özelliktedir. Aynı zamanda renk atma yapamaması gibi pek çok özellikleri ile kullanım sırasında yüksek performans sağlamaktadır.  Hem hızlı hem de kolay kulanım imkânı taşıması uzun ömürlü olması ve fiyat bakımından da ideal seçeneklere sahip olması, motorlu tente sistemlerini popüler hale getirmiştir.

Motorlu Tente Kullanmanın Avantajları

Motorlu tente kullanım sırasında sizlere pek çok avantaj sağlamaktadır. Her şeyden önce uzaktan kumandalı bir sisteme sahip olması sayesinde en uzak noktadan bile kumanda ile açıp kapama imkânına sahip olabiliyorsunuz. Bu açıdan düşünecek olursak motorlu tente sistemleri, oldukça faydalı bir teknolojik sistem olduğunu söyleyebiliriz.

Örneğin cafe içerisinde kalabalık bir günde aniden gelen yağmur ve rüzgâr gibi doğal olaylar karşısında, müşterileri korumak adına kullanılan tente sistemleri çalışanlar tarafından saniyeler içerisinde kapatılıp açılabilir. Dakikalarca tente kolunu çevirerek açmak zorunda kalınmaz. Bu nedenle özellikle teras sahipleri bu tekte uygulamasını kolaylık olması açısından kullanmalıdır.

Öte yandan birden fazla seçeneğe sahip olduklarından dolayı da neredeyse her alanda kullanım imkânı sunan tenteler, aynı zamanda dış mekânda bir çatı görevi taşıdığından dolayı ışıklı model seçeneklerine de sahiptir. Gün içinde açık tuttuğunuz ışıklı tentenizi akşam saatlerinde kapatarak aydınlatma olarak da kullanılabilinir. Estetik görünmesi ile de mekâna uygun fiyatlı olarak daha modern görünümler kazandırır.